Саудитска Арабия и Иран спечелиха най-голямото религиозно състезание

Състезанието, което се проведе в Рияд, Саудитска Арабия, печели 6 сертификата на Гинес с обща награда от 3.3 милиона щатски долара.

Днес във финалния епизод на шоуто Otr Elkalam, най-голямото религиозно състезание в света, чиито епизоди бяха излъчени от саудитската столица Рияд, саудитският състезател Мохамед Ал-Шариф зае първо място в състезанието за адхан (ислямски призив за публична молитва) с награда от $533,000 800,000, докато иранецът Юнис Шахмради спечели първо място в състезанието по рецитиране на Коран с награда от $XNUMX XNUMX. Негово превъзходителство съветник Турки бин Абдел Мохсен Алалших, председател на борда на директорите на Saudi Entertainment Authority, връчи наградите на победителите.

Състезанието, което приключи днес, спечели 6 грамоти от Книгата на рекордите Гинес. Той постигна два рекорда по отношение на участващите страни както в Корана, така и в Езана от състезанието и рекорден брой участници в състезанието по Коран. Друг рекорд беше поставен с най-голямото състезание за привличане на участници за състезанието за езан и два други рекорда бяха поставени с най-големите парични награди за състезание по рецитиране на Коран и най-големите парични награди за състезание за призив за молитва (азан). Наградният фонд и за двете състезания беше 3.3 милиона долара.

Негово превъзходителство съветникът Алалших удостои победителите в конкурса с награди в рецитацията и езана. Иранският състезател Юнис Шахмради спечели първо място в категорията за рецитация, докато Саудитска Арабия Абдулазиз Ал-Факих зае второ място и награда от 533,000 266,000 долара. Мароканският състезател Закария Ал-Зирк спечели трето място и награда от $187,000 XNUMX, неговият сънародник Абдула Ал-Дагри четвърто място и награда от $XNUMX XNUMX.

Състезанието Коран и Езан, проведено тази година в стратегическо партньорство с Ислямската световна лига, е една от международните инициативи на саудитския Главен орган за развлечения.

КАКВО ДА ОТНЕМЕ ОТ ТАЗИ СТАТИЯ:

• Днес във финалния епизод на шоуто Otr Elkalam, най-голямото религиозно състезание в света, чиито епизоди бяха излъчени от саудитската столица Рияд, саудитският състезател Мохамед Ал-Шариф зае първо място в състезанието за адхан (ислямски призив за публична молитва) с награда от $533,000 800,000, докато иранецът Юнис Шахмради спечели първо място в състезанието по рецитиране на Коран с награда от $XNUMX XNUMX.
  • В състезанието Adhan състезателят от Саудитска Арабия Мохамед Ал-Шариф зае първо място, второто място бе за индонезийката Диаа Ал-Дин бин Назар Ал-Дин с награда от $266,000 133,000, а третото място бе за Рахиф Ал-Хадж с награда от $80,000 XNUMX, а четвъртото място бе за британеца Ибрахим Асад с $XNUMX XNUMX награден фонд.
  • Друг рекорд беше поставен с най-голямото състезание за привличане на участници за състезанието за езан и два други рекорда бяха поставени с най-големите парични награди за състезание по рецитиране на Коран и най-големите парични награди за състезание за призив за молитва (азан).