World Drag Racing: Torrence Racing се присъединява към екипа на Toyota

A HOLD FreeRelease 4 | eTurboNews | eTN
Аватар на Линда Хонхолц
Написано от Линда Хонхолц

Torrence Racing ще се присъедини към екипа на Toyota, започвайки от сезона на NHRA Camping World Drag Racing от 2022 г. Добавянето на усилията на Torrence Racing с два екипа разширява партньорството на екипа на Toyota, като включва пет топ драгстера на топ гориво и две забавни коли.

„Torrence Racing е лидер в състезанието на NHRA и очакваме с нетърпение да включим Стив и Били в семейството на Toyota през 2022 г.“, каза Пол Долешал, мениджър на група, Motorsports and Assets, Toyota Motor North America (TMNA). „Имаме невероятни шофьори и партньори в екипа в пейзажа на NHRA. Добавянето на Стив и Били Торънс само ще подобри този изключителен състав. "

Torrence Racing е доминираща сила в NHRA през последните години. Стив постигна 49 победи в 263 събития в кариерата и три шампионати за топ гориво. Този сезон Стив спечели девет пъти и е настоящият лидер по точки. Баща му Били спечели два пъти тази година и осем пъти в кариерата си. Въпреки че работи на непълно работно време, Били в момента е пети в общото класиране на точките.

Toyota предоставя на своите екипи на NHRA теглещи превозни средства, заедно с инженерната, технологичната и пистовата поддръжка чрез TRD (Toyota Racing Development). В допълнение към Torrence Racing, Toyota ще продължи да подкрепя новосъздадения екип на Antron Brown-AB Motorsports, DC Motorsports и усилията на три отбора Kalitta Motorsports през 2022 г.

„Бях благословен да постигна много успехи в кариерата си в NHRA, но чувствам, че това ново партньорство с Toyota и TRD само ще подобри това, което Torrence Racing може да направи на пистата“, каза Стив Торънс. „Виждал съм от първа ръка, че шофьорите и екипите, свързани с Toyota, не са просто част от техния списък, а част от семейство. Те са специален производител, който поставя хората на първо място и това е типът партньорство, с което нашият екип е развълнуван да бъде част от началото на следващия сезон. ”

Стив и Били Торънс се присъединяват към гамата от шофьори на Toyota, която включва трикратния шампион на NHRA за най-високото гориво Браун, победителя на американските национали Алексис ДеДжория, 49-кратния победител в състезанието Дъг Калита, шампиона на Топ гориво за 2013 г. Шон Лангдън и шампиона на Funny Car за 2018 г. JR Todd.

Toyota празнува 20 -ия си сезон в NHRA тази година. Шофьорите на Toyota са спечелили 137 състезания с топ гориво и 43 забавни автомобила, заедно с шест шампионата с топ гориво и три шампионата за забавни автомобили по време на мандата си в поредицата.